Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2020, 00:00

Obnove meštianskeho domu v Košiciach hrozí bankrot

Podnikanie košickej Skyside pripomína stratégiu takzvaného úteku vpred, keď sa staré dlhy vyplácajú novými pôžičkami a poslednou fázou sú konkurzy.

Obnove meštianskeho domu v Košiciach hrozí bankrot
Zdroj: Flickr.com

„Projekt bude po jeho ukončení v rámci štvorpodlažnej budovy obsahovať priestory na prenájom, ktoré sa delia medzi kancelárske priestory a priestory vhodné pre prevádzku reštaurácie, vínotéky, wellness prevádzky a lekárne. Rovnako bude budova ponúkať aj štyri mezonetové byty určené na predaj.“ Takto v roku 2012 charakterizovala meštiansky dom na Alžbetinej ulici v Košiciach v prospekte k emisii zmeniek za dva milióny eur spoločnosť Alžbetina investičnej skupiny Skyside. O dva roky neskôr už firma požiadala súdy o ochranu pred veriteľmi a cez reštrukturalizáciu škrtla svoje dlhy približne za 1,7 milióna eur.


V súčasnosti spoločnosť Alžbetina čelí hrozbe konkurzu. Ten na majetok firmy žiada vyhlásiť bratislavský výrobca kancelárskych stoličiek Interchair. „Okresný súd Košice I začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Alžbetina,“ uvádza v uznesení sudca Róbert Zsiga. Konateľ a 90-percentný majiteľ skupiny Interchair Tamás Czetö na

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.