Jedna štúdia publikovaná v Annals of Internal Medicine zistila, že konzumácia kávy denne môže predĺžiť život. "Spotreba kofeínu je tiež spojená so zníženým rizikom cukrovky," dodáva lekár Tik Pau. Čaj je už dlho považovaný za zdravotný prostriedok vďaka svojej bohatej úrovni antioxidantov. "Čaj má protirakovinové vlastnosti a vlastnosti znižujúce cholesterol a ukázalo sa, že chráni mozog pred poškodením voľnými radikálmi a posilňuje kosti proti osteoporóze," hovorí Kien Vuu, onkologický rádiológ. "Čaj tiež podľa štúdií znižuje riziko smrti zo všetkých foriem kardiovaskulárnych ochorení."pxhere.com
StoryEditor

Jedy v jedle. Ako nám škodí aj obyčajný čaj

16.02.2019, 23:01
Najviac jedu sa vraj skrýva v medových rečiach. Ale to nás, ostražitých a podozrievavých, až tak neprekvapí. Koľko jedov však ukrývajú bežné potraviny?

To je otázka, na ktorú hľadajú odpovede a riešenia vedci na celom svete. Prečo si dobrovoľne pridávame do bežných jedál toxické látky? Prečo chceme, aby bolo všetko krajšie, voňavejšie, dokonalé? A nebojíme sa tých jedov úplne zbytočne?

Alexander Dumas vo svojom Veľkom slovníku kuchyne zadefinoval večeru ako „hlavnú aktivitu dňa, ktorú môžu v hodnom móde precítiť iba inteligentní ľudia. Nestačí iba jesť. Pri večeri musí byť rôznorodý a pokojný rozhovor. Mala by sa lesknúť rubínovým vínom a delikátnou sladkosťou dezertov, ale skutočnú hĺbku jej dá až šálka kávy.“

Chuť a zážitok z dobrého jedla majú pre bežných smrteľníkov výnimočnú hodnotu. Jedlo nám totiž prináša do života radosť a pôžitok. No prečo si naše pokrmy meníme na jed? A dokonca dobrovoľne. V mene krajšieho vzhľadu, farby, vône, nadýchanosti alebo našej túžby po rýchlom a bezprácnom uhasení hladu pridávame do jedál naoko zázračné, no v skutočnosti nebezpečné prísady. Éčka, pesticídy, hormóny, liečivá, fosfáty, dusitany, plesne... Ale poďme pekne po poriadku.

Jedy v čajoch

Zákazník očakáva, že bylinné čaje mu pomôžu zlepšiť imunitu, vyliečia kašeľ či boľavý žalúdok. No mnohé čaje sú zdravé iba naoko. Vlani inšpektori českej Štátnej poľnohospodárskej a potravinárskej inšpekcie zadržali zásielku čínskeho čaju s názvom Imperial Grade Jasmine Pearls. Čaj až štvornásobne prekročil maximálne povolené limity pri štyroch druhoch pesticídov, konkrétne išlo o fipronil, hexaflumor, pyridaben a tolfenpyrad.

Pred časom sa český portál dTest zameral práve na kvalitu bylinných čajov a odborníci skonštatovali, že približne tretina testovaných výrobkov prepadla.

Nachádzali sa v nich pesticídy a jedovatá burina. Zlé hodnotenia si dokonca odniesli aj čaje, ktoré boli určené špeciálne deťom. Test skúmal prítomnosť pyrolizidínových a tropánových alkaloidov, plesní, mykotoxínov, pesticídov a ďalších kontaminantov.

Pyrolizidínové alkaloidy sú chemické zlúčeniny, ktorými sa rastliny bránia pred bylinožravcami. Vysoké dávky alkaloidov zase môžu viesť k akútnemu zlyhaniu pečene. Laboratórium odhalilo, že pri dvoch čajoch pesticídy presiahli legislatívne limity. Mnohé čaje ...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2022-09-30 09:13:12 - Feat.: - Title: Tabuľka hrôzy: Pozrite sa, ako presne za rok zdraželi desiatky potravín a iných tovarov (veľký prehľad) 02 - Modified: 2022-10-01 22:00:00 - Feat.: - Title: Ľudia sú v jedle rozmaznaní. Naše babičky prežili zimu s kyslou kapustou a zemiakmi, odkazuje šéfkuchár 03 - Modified: 2022-09-23 07:16:30 - Feat.: - Title: Tieto potraviny vám na jeseň pomôžu s imunitou, ale aj s chudnutím či prechladnutím 04 - Modified: 2022-09-30 22:11:01 - Feat.: - Title: Lacné, sýte, zdravé a účinné pri chudnutí: Tieto potraviny by nemali chýbať vo vašej domácnosti 05 - Modified: 2022-09-25 11:22:54 - Feat.: - Title: Veľké porovnanie: Slováci schudobneli. Čo si za 100 eur kúpite dnes a čo v minulosti? (+prehľadné tabuľky)
menuLevel = 2, menuRoute = science/biologia-a-chemia, menuAlias = biologia-a-chemia, menuRouteLevel0 = science, homepage = false
04. október 2022 12:43