Niektoré deti, ale aj dospelí bývajú na jeseň a počas zimných mesiacov veľmi často chorí a najčastejšie odporúčanie je, aby si dali do poriadku imunitu. Dá sa to? Asi to nepôjde tak rýchlo ako lusknutím prsta, však?
Imunitný systém a jeho sila sa líši od človeka k človeku. A žiaľ, životný štýl veľkého množstva ľudí, ktorí sa riadia tým, čo vidia v reklamách a rôznych reláciách o stravovaní smeruje skôr k nezmyselnému konzumu nutrične chudobných, ale chuťovým bunkám lahodiacim jedlám. Týmto spôsobom si postupne vyčerpávajú zásoby minerálov a vitamínov, ktoré pomáhajú imunitnému systému. Nie je to teda problém niektorých detí a dospelých – je to problém tých ľudí, ktorí nevenujú dostatočnú pozornosť skladbe jedálnička a tieto vzorce prenášajú aj do stravovania svojich detí. Nededíme choroby, dedíme návyky, a tými buď podporujeme, alebo oslabujeme aj našu imunitu. A aké sú moje odporúčania? Vyvážená strava bohatá na zeleninu, celozrnné produkty, kvalitné bielkoviny – živočíšne, ale aj rastlinné a ovocie. Nezabúdajme ani na fyzickú aktivitu, ktorou stimulujeme cirkuláciu krvi, lymfy a potenie, kvalitný spánok, zníženie stresu, dostatočný pitný režim, hygienu potravín a tela a minimalizáciu príjmu alkoholu či fajčenia.
Lekárne sú plné rôznych výživových doplnkov, ktoré obsahujú napríklad hlivu či echineaceu. Odporučili by ste stravu obohatiť aj takto, alebo je to lepšie v prirodzenej forme?
Určite by som sa nespoliehala iba na to, že pri zachovaní aktuálneho životného štýlu, ktorým si oslabujem imunitu, ma zachráni zaradenie výživových doplnkov. Doplnky sú iba barličky, ktoré
Zostáva vám 59% na dočítanie.