StoryEditor

Samsung, iPhone či LG. Na týchto telefónoch WhatsApp prestane fungovať. Je tam aj váš?

06.10.2021, 16:10
WhatsApp môže prestať fungovať aj na zariadeniach, ktoré síce sú podporované, ale neinštalovali ste na ne žiadne softvérové aktualizácie.

Podpora starších verzií systémov Android a iOS v prípade WhatsAppu skončí už o mesiac, informuje portál iDnes.cz. Konkrétne ide o verzie Android 4.0.3 a staršie, pričom najstaršou podporovanou bude teda 4.0.4. V rámci iPhonov skončí podpora v prípade iOS 9 a starších verzií. WhatsApp spustíte až od verzie iOS 10 a novších verzií systému.

Okrem toho končí podpora komunikačnejslužby pre tlačidlové telefóny s KaiOS. Tu už bude WhatsApp podporovať len verziu 2.5.1 a vyššiu.

Čo to teda reálne znamená? Pokiaľ máte jeden z naozajstných smartfónových „dinosaurov“, od novembra už vaše zariadenie nebude službou WhatsApp podporované a prestane na ňom fungovať.

Ak službu aktívne využívate, riešením bude zaobstaranie si novšieho smartfónu. Týka najmä modelov, ktoré nájdete v galérii:

​Na pozore by sa potom mali mať aj majitelia starých telefónov značky Alcatel, HTC a Lenovo. Vždy sa treba presvedčiť, či je pre vaše zariadenie dostupný Android 4.0.4 a novší.

Dajte si tiež pozor na to, že vám WhatsApp môže prestať fungovať aj na zariadeniach, ktoré síce sú podporované, ale neinštalovali ste na ne žiadne softvérové aktualizácie.

Napríklad iPhony 6S pôvodne vyšli s iOS 9 a ak ste sa nikdy nedostali k systémovej aktualizácii, tak nebude WhatsApp fungovať ani vám. To isté platí aj pre zariadenia s Androidom.

21. máj 2022 11:42