Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.06.2019, 12:52

Známa aktivistka Greta Thunbergová si chce dať ročnú prestávku zo školy

Po skončení tohto školského roka má v pláne zasvätiť celý svoj voľný čas boju na ochranu klímy.

Známa aktivistka Greta Thunbergová si chce dať ročnú prestávku zo školy
Zdroj: Reuters

Mladá švédska aktivistka za ochranu svetovej klímy Greta Thunbergová plánuje ročnú prestávku v školskej dochádzke, počas ktorej bude pokračovať vo svojej medzinárodnej kampani, povedali informované zdroje tlačovej agentúre DPA.

Šestnásťročná aktivistka už svojimi protestmi za ochranu klímy inšpirovala študentov v mnohých európskych krajinách. Politikov presviedča, že jednotlivé, od seba navzájom izolované riešenia tejto pre ľudstvo tak pálčivej otázky už nestačia.

Thunbergová sa chce v septembri zúčastniť na klimatickom summite OSN v New Yorku a v decembri na konferencii OSN o klíme v juhoamerickom Čile. Vlani bola prítomná na klimatickej konferencii v poľskom meste Katovice.

Po skončení tohto školského roka má v pláne zasvätiť celý svoj voľný čas boju na ochranu klímy, spresnili zdroje pre DPA. Podľa správ, ktoré sa ako prvé objavili vo švédskom denníku Dagens Nyheter, Thunbergová sa o svoj učebný prospech neobáva a na ďalšiu školu chce nastúpiť o rok neskôr, než je obvyklé, píše DPA.

Mladá aktivistka vystúpila verejne naposledy v piatok - na zhromaždení v centre rakúskej Viedne opäť vyzývala na zmenu prístupu, pokiaľ ide o obmedzovanie škodlivých emisií.

Do štrajku školákov za ochranu svetovej klímy, ktorý pod Thunbergovej vedením organizovala viedenská odnož hnutia Piatky za budúcnosť, sa v ten istý deň zapojilo v Rakúsku dovedna približne 10-tisíc osôb.

Sekcia Globálne vznikla v rámci programu Svet medzi riadkami, ktorý v spolupráci s HN realizuje mimovládna organizácia Človek v ohrození a Katedra žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Projekt spolufinancuje SlovakAid. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.