Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.01.2020, 16:09

Mesto duchov, ktoré nákaza odrezala od sveta. Dronom natočili, ako to vyzerá vo Wu-chane

Kým vo svete sa opatrenia proti šíreniu nákazy postupne sprísňujú, 11-miliónová metropola centrálnej Číny je uzavretá už takmer týždeň.

Mesto duchov, ktoré nákaza odrezala od sveta. Dronom natočili, ako to vyzerá vo Wu-chane
Zdroj: Reuters

Hongkong zrušil vlakové spoje a trajekty premávajúce v smeroch do pevninskej Číny a z nej. Snaží sa tak zabrániť šíreniu smrtiaceho koronavírusu, ktorý sa objavil v stredočínskom meste Wu-chan a odtiaľ sa dostal do viacerých krajín sveta. Informovala o tom agentúra DPA.

​Kým vo svete sa opatrenia proti šíreniu vírusu postupne sprísňujú, zdroj nákazy 11-miliónová metropola centrálnej Číny Wu-chan je uzavretá už takmer týždeň. Agentúra AFP dronom natočila, ako to vo Wu-chane vyzerá z výšky. Video ukazuje, že inokedy rušné mesto je vyprázdnené - po širokých cestách sotva prejde auto, ľudí vidieť len zriedka. 

Nové opatrenia v Hongkongu 

Nové opatrenia proti epidémii ohlásila v utorok na tlačovej konferencii správkyňa Hongkongu Carrie Lamová s chirurgickým rúškom na tvári.

Medzi opatreniami je aj obmedzenie letov a ďalších foriem individuálnej dopravy.

Moskovský starosta Sergej Sobianin v utorok na svojom blogu napísal, že hotely a turisticky zaujímavé miesta v Moskve sú mimoriadne kontrolované práve z dôvodu epidémie koronavírusu.

"Hotely a turistické lokality podliehajú osobitnej kontrole. Ak sa niekde objavia znepokojujúce príznaky, budú tam okamžite vyslané zdravotnícke tímy a každého prehliadnu," uviedol Sobianin, ktorého citovala ruská štátna tlačová agentúra TASS.

Stav núdze pre verejné zdravie

Čínske úrady 31. decembra 2019 informovali Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO) o výskyte predtým neznámeho zápalu pľúc v meste Wu-chan v strednej Číne. Čínski odborníci 7. januára identifikovali ako príčinu choroby nový koronavírus 2019-nCoV.

Podľa najnovších údajov sa vírusom nakazilo vyše 4500 pacientov a potvrdených úmrtí na chorobu bolo v Číne 106. Prípady nákazy koronavírusom zaznamenali aj v Austrálii, vo Francúzsku, v Nemecku, Japonsku, Malajzii, Nepále, Singapure, Južnej Kórei, Thajsku, Vietname a v Spojených štátoch.

WHO vyhlásila epidémiu koronavírusu za "stav núdze pre verejné zdravie v jednotlivch krajinách", ale odmietla ju vyhlásiť za "celosvetový stav núdze".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.