Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.03.2020, 14:01 Aktualizované dňa 06.03.2020 o 14:32

Počet prípadov nákazy koronavírusom vo svete prekročil 100-tisíc

Nový koronavírus sa prvýkrát objavil na prelome roka v čínskom veľkomeste Wu-chan.

Počet prípadov nákazy koronavírusom vo svete prekročil 100-tisíc
Zdroj: Reuters

Nákaza novým koronavírusom sa po celom svete od začiatku jeho šírenia potvrdila u viac ako 100-tisíc ľudí. Vyplýva to z údajov na špeciálnom webe bádateľov z americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa, ktorí globálnu epidémiu monitorujú.

Najrýchlejšie v posledných dňoch pribúda potvrdených nakazených v Iráne, ktorého úrady dnes ohlásili 1234 nových prípadov.

Nový koronavírus sa prvýkrát objavil na prelome roka v čínskom veľkomeste Wu-chan a postupne sa rozšíril do viac ako 80 krajín vrátane Slovenska.

U nakazených sa prejavuje podobnými príznakmi ako bežná chrípka, najmä u starších ľudí však môže spôsobiť aj vážne dýchacie ťažkosti. 3400 ľudí po nákaze koronavírusom zahynulo, drvivá väčšina v čínskej provincii Chu-pej.

Počet uzdravených presiahol 55-tisíc

V celej Číne sa choroba COVID-19 od začiatku epidémie potvrdila u viac ako 80.tisíc pacientov, pričom skoro 42-tisíc z nich tamojšie úrady považujú za uzdravených.

Globálne už počet uzdravených nakazených presiahol 55-tisíc, uvádza sa na webe prevádzkovanom ústavom CSSE (Center for Systems Science and Engineering) patriacim pod Univerzitu Johnsa Hopkinsa.

Rýchlejšie šírenie v posledných dňoch

Po Číne aktuálne hlásia najviac infikovaných Južná Kórea (6593) a Irán (4747). Z európskych krajín je zďaleka najviac zasiahnuté Taliansko, kde sa koronavírus potvrdil u takmer 4-tisíc ľudí, z ktorých 148 zomrelo.

V posledných dňoch je podľa dostupných údajov šírenie koronavírusu rýchlejšie v porovnaní s druhou polovicou februára.

Vo štvrtok bolo napríklad v súčte všetkých krajín ohlásených cez 2800 nových prípadov nákazy, čo je najviac od 14. februára.

Sekcia Globálne vznikla v rámci programu Svet medzi riadkami, ktorý v spolupráci s HN realizuje mimovládna organizácia Človek v ohrození a Katedra žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Projekt spolufinancuje SlovakAid. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.