Potopia nepokoje prezidenta?
To, akú úlohu zohrajú narastajúce násilné demonštrácie v novembrových prezidentských voľbách, bude do veľkej miery závisieť aj od toho, ako sa vyvinie ekonomická i spoločenská situácia v Spojených štátoch.
To, akú úlohu zohrajú narastajúce násilné demonštrácie v novembrových prezidentských voľbách, bude do veľkej miery závisieť aj od toho, ako sa vyvinie ekonomická i spoločenská situácia v Spojených štátoch.
Strany chceli vyhlásiť voľby do Národnej rady za neplatné a nariadiť ich opakovanie.
Strany, ktoré sa dostali do parlamentu, míňali podľa svojich záverečných správ najviac prostriedkov na inzerciu alebo reklamu.
Volebná účasť presiahla 65 percent a bola najvyššou od roku 1999.
Volič čakal na zrozumiteľnú ponuku. Kiska, Truban a Beblavý mu ju nedali.
Ak by sa PS/Spolu do Národnej rady prebojovala, tohtoročné voľby by aj tak zlomili rekord v prepadnutých hlasoch.
Hostia v štúdiu monitorovali priebežné výsledky volieb, ktoré dopĺňali živé vstupy redaktorov Hospodárskych novín z desiatich štábov.
Pred sto rokmi schválil parlament prvú československú ústavu a krátko na to sa konali aj prvé voľby do Národného zhromaždenia.
Problém korupcie sa v predvolebnej kampani skloňoval vo všetkých pádoch. Či už išlo o slovenské diaľnice, zisky kontroverzných firiem v zdravotníckom biznise, alebo v samotnom centre spravodlivosti – súdnictve. To sa odrazilo aj na predvolebnom súboji. Kým niektorí kandidáti kritikou korupcie svoje preferencie posilnili, iných medializované informácie zrazili na hranicu zvoliteľnosti.
V parlamentných voľbách si volíme 150 poslancov, ktorí nás budú zastupovať štyri roky.
Už o niekoľko dní si v parlamentných voľbách budeme voliť nielen nových poslancov, ale možno aj nového premiéra. Hoci je u nás fakticky najmocnejším mužom republiky, nebolo to vždy tak. Ako sa menilo vnímanie aj kompetencie predsedov vlády od vzniku samostatného Československa až po dnešok?
Stranícky boj, ktorý na Slovensku pred sto rokmi predchádzal vôbec prvým parlamentným voľbám v novom štáte, bol mimoriadne tvrdý a jeho účastníci si nič nedarovali.
Parlamentné voľby 2020 sa blížia, napätie v spoločnosti sa stupňuje, vzájomné útoky politikov sú čoraz tvrdšie. Nič nové pod slnkom. Aj v minulosti sprevádzali voľby na Slovensku rôzne škandály, špinavosti a tragikomické situácie.
Slovensko, rovnako ako ostatné krajiny európskej dnes už dvadsaťsedmičky, čaká v nasledujúcich mesiacoch aj prehodnotenie vzťahov s Britániou.
Slovensko je pre Európu dôležité aj z toho hľadiska, že spoločne s Rumunskom, Maďarskom a Poľskom sme jedinými krajinami Európskej únie, ktoré majú spoločnú hranicu s Ukrajinou.
Táto úloha sa však po voľbách môže zmeniť.