TASR/S. Písecký
StoryEditor

Temná kliatba mečiarizmu. Prečo nestačíme na Maďarov a Čechov?

22.11.2017, 23:00
Pred 15 rokmi dostalo Slovensko pozvánku od NATO.

Slovensko včera oslávilo dôležité výročie. Presne pred 15 rokmi sme dostali pozvánku na vstup do Severoatlantickej aliancie. Spojenci v NATO sa na pražskom summite 21. novembra 2002 zhodli v tom, že vláda Mikuláša Dzurindu dokázala zlomiť kliatbu mečiarizmu a Slovensko si zaslúži vyjsť z medzinárodnej izolácie.

Slováci mimo hry

Práve nedemokratické prešľapy Hnutia za demokratické Slovensko na čele s trojnásobným expremiérom Vladimírom Mečiarom mali totiž za následok, že sme sa v roku 1997, kedy dostali pozvánku Poliaci, Česi a Maďari, ocitli mimo hry. Kým naši susedia z Vyšehradskej štvorky vstúpili do NATO 12. marca 1999, my sme si na tento deň museli počkať viac ako päť rokov. Plnoprávnymi členmi aliancie sme sa napokon stali 29. marca 2004, spolu so šiestimi ďalšími krajinami strednej a východnej Európy.

Na čiernej listine

Prečítajte si, prečo sme sa ocitli na čiernej listine nechcených kandidátov a či sa nám náskok susedov podarilo medzičasom dohnať.

menuLevel = 2, menuRoute = focus/politika-s-spolocnost, menuAlias = politika-s-spolocnost, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
31. január 2023 10:45