Feminizmus je viac škodlivý ako prospešný. V ktorej generácii mužov znie táto veta častejšie? Medzi päťdesiatnikmi, ktorí majú do penzie ďaleko, práca ich už nebaví, nechápu, že svet sa zmenil, a sú zdesení z poznatku, že otočiť sa za dievčaťom v minisukni je takmer trestný čin?
Alebo medzi dvadsaťročnými vysokoškolákmi, ktorí cestujú, sledujú módne trendy a virtuálny svet im splýva s tým reálnym? Správne je druhá možnosť. Áno, veľmi zjednodušene povedané – medzi mladými mužmi pribúda tých, ktorí nemajú radi ženy. V záplave iných smutných správ táto informácia médiami viacmenej presvišťala a veľký rozruch nevyvolala. Ale je pozoruhodná.
Ide o to, že denník The Guardian zverejnil prieskum agentúry Ipsos, podľa ktorého si každý štvrtý mladý britský muž myslí, že jeho postavenie v spoločnosti je horšie ako postavenie ženy a že byť mužom je v tejto dobe výrazne ťažšie než byť ženou.
Šestnásť percent ich uviedlo, že feminizmus priniesol viac zlého ako dobrého, viac škody ako úžitku. Takto sa vyjadrujú mladí muži. Generácia Z, teda muži narodenia po roku 1997, sa proti ženám vymedzujú častejšie ako generácie narodená v rokoch 1946 až 1964.
Jej zástupcovia sa k feminizmu a javom, ktoré s ním súvisia, vyslovovali zmierlivejšie a tých, ktorým vyslovene prekáža, je menej ako medzi mladými. Čo je divné. Pretože práve staršej generácii sa hovorí boomeri, teda frfľoši, ktorí sa nevedia vysporiadať s tým, že muži už prestali byť považovaní za pánov tvorstva.
Presnejšie – nevedia sa vyrovnať s ničím, čo je nové a iné ako to, na čo boli zvyknutí. Lenže teraz to vyzerá, že títo boomeri sú k ženám ústretovejší ako mladíci.
Zostáva vám 88% na dočítanie.