Rusi dostali stopku. Nebudú môcť štartovať na dvoch olympiádach
Po odvolaní Ruska proti štvorročnému dištancu Športový arbitrážny súd znížil trest na polovicu.
Po odvolaní Ruska proti štvorročnému dištancu Športový arbitrážny súd znížil trest na polovicu.
Negatívne stránky hier sú po odklade pod drobnohľadom.
Náklady na preloženú olympiádu v Tokiu sa prekročia o 200 percent. Podľa odborníkov však treba výšku rozpočtu vždy chápať v širšom kontexte.
V prvej polovici minulého storočia bola atlétka Stella Walsh šprintérskou hviezdou, vytvorila 18 svetových rekordov, v roku 1932 vyhrala olympijské hry. Po jej úmrtí v roku 1980 sa však po pitve ukázalo, že s jej ženskosťou nebolo všetko v poriadku.
Hrašnová sa pôvodne chcela rozlúčiť s kariérou tento rok.
Olympijské hry v Tokiu sa presúvajú z tohtoročného leta na budúci rok.
Pandémia koronavírusu dokázala v tomto roku poraziť aj „nezrušiteľné“ olympijské hry. Top udalosť roka, ktorej rozpočet je 26 miliárd dolárov, sa nateraz odkladá.
Globálny líder v oblasti služieb zdieľaného ubytovania zacielil svoju pozornosť na partnerstvo s jednou z najjagavejších športových akcií planéty.
V ostrej prevádzke poslúži nielen návštevníkom, ale aj zdravotníkom pri prevoze "pacienta".
Národné tímy SR nefigurujú v elitnej dvadsaťpäťke poradia. Slovákom patrí 27. miesto, Slovenky klesli z vlaňajšej 33. na 52. priečku.
Štvornásobný olympijský víťaz a osemnásobný svetový rekordér Emil Zátopek spoznal na vlastnej koži, že okrem slávy existuje aj prekliatie.
Vo veku 96 rokov zomrel v pondelok ráno v Bratislave Vladimír Černušák, prvý šéf Slovenského olympijského výboru. TASR informoval mediálny riaditeľ SOV Ľubomír Souček. Prof. PhDr. Vladimír Černušák, Csc. bol najvýraznejší slovenský športový diplomat. Členom Medzinárodného olympijského výboru (MOV) bol v rokoch 1981-2001. Po dovŕšení stanoveného vekového limitu 80 rokov sa stal od roku 2002 čestným členom MOV. Po vzniku Slovenského olympijského výboru (SOV) ho zvolili za jeho predsedu a tento post zastával sedem rokov. V novembri 1999 ho menovali za čestného predsedu SOV.
Juhokórejská strana sa zasa vyslovila za to, aby obe krajiny pochodovali spoločne počas otváracieho a záverečného ceremoniálu olympiády.
Pozrite si rozhovor s analytikom Dušanom Fischerom v HNtelevízii.
Ruskí športovci môžu štartovať v Pjongčangu bez hymny a pod neutrálnou vlajkou. Tamojší výbor sa odvolá.